Mimo nabídky víz do Ruska, Běloruska a Kazachstánu nabízíme:

Kompletní naplánování Vašeho výletu na míru podle Vašich představ

Například:

Výlet na severní pól

  • Bílé moře, Nová země, Země Františka Josefa
  • 14 dní / 13 nocí

mapa vyletu na severni pol

Plán plavby

Tato plavba nabízí cestujícím vzácnou příležitost prozkoumat hned tři unikátní arktické regiony – Bílé moře, souostroví Nová země a souostroví země Františka Josefa. Kromě těchto hlavních oblastí zahrnutých do naší expedice, půjdeme přes úžiny Karského moře, obklopeny všelijakými arktickými živočichy mezi, kterými můžeme najít mrože, velryby a tuleně. Výzkumníci zkoumaly tyto prostory při hledání námořních cest na východ ve snaze dosáhnout severního pólu. Naše vlastní průzkumy nás dovedou k hnízdišti mrožů, ptačí kolonii, historickým chatám, opuštěným výzkumným stanicím a k národním vesnicím pomoru.

 

Plavba na expediční lodi Akademik Shokolsky

Akademik Shokolsky

„Akademik Shokalsky“ – Nádherná malinká expediční loď ledové třídy, postavený v roce 1982 ve Finsku pro polární a oceánografické výzkumy. Od té doby se několikrát obnovil pro kvalitní ubytování 54 pasažérů, což je ideální počet cestujících pro opravdovou expedici. Toto plavidlo je speciálně vybaveno pro území kam se nedostanou velké lodě. Na palubě je vždy příjemná přátelská atmosféra, typická pro malé expedice. Všechny salónky jsou s výhledem na oceán. Pro cestující je tu i sauna. Nachází se zde také kabinet s doktorem a ambulance. Loď je vybavená pasivním stabilizátorem, který snižuje houpání lodi na vodě, je vybaven také satelitním systémem a komunikací. Flotila lodí na palubě „Zodiac“ nabízí další možnosti pro výzkum v polárních oblastech. Můžete při zájezdu na Arktidu využít jízdu kajakem.

 

Pro pohodlí cestujících zde můžeme najít bar a salonek, knihovnu s rozsáhlou sbírkou literárních děl. Kapitánský most je vždy otevřen pro cestující odkud cestující mají krásný výhled na ledovce a pobřežní krajiny.

 

Více informaci o dobrodružném výletě na severní pól najdete zde