Vízum do Běloruska

Obecné informace o vízech do Běloruska

Mezi Českou republikou a Běloruskou republikou platí vízová povinnost. Ke vstupu na území Běloruské republiky je tedy kromě platného cestovního dokladu nutné i platné vstupní vízum.

Informace k udělení víz do Běloruské republiky:

Občané ČR mohou o běloruská víza a o veškeré informace týkající se udělování víz požádat na Velvyslanectví Běloruské republiky (Adresa: Velvyslanectví Běloruské republiky, ul. Sádky 626, Praha 7 – Trója, 171 00 tel. 233 540 899, 233 541 011, fax. 233 540 925, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
Každá žádost o běloruské vízum je posuzována individuálně v Běloruské republice. Na webové stránce běloruského ministerstva zahraničních věcí http://czech.mfa.gov.by/ byl v části konzulárních dotazů umístěn nově používaný vzor vízového dotazníku v různých jazykových mutacích. Podle informací z Velvyslanectví Běloruské republiky v Praze při žádostech o služební a návštěvní víza s maximální dobou platnosti do 30 dnů mohou občané EU včetně ČR obdržet uvedená víza bez pozvání, pouze na základě vyplněného vízového formuláře. Velvyslanectví Běloruské republiky v Praze má právo požadovat doplňující materiály podle vlastního uvážení (např. pozvání od fyzické osoby, potvrzené Oddělením pasové a vízové služby milice podle trvalého bydliště zvoucí osoby, v případě turistických cest může být vyžadován voucher, resp.potvrzení o úhradě turistických služeb). Turistické vízum se uděluje na 1 měsíc, v Běloruské republice může být prodlouženo max. o 10 dnů.
Vízum do Běloruska

Služební vízum se uděluje až na dobu do 90 dnů.

Pro vystavení tranzitního víza je nutné přiložit vízum cílového státu a doklad o zajištění nákladů spojených s vycestováním z území Běloruské republiky (mezinárodní cestovní lístek či peněžní prostředky).

Občané ČR jsou povinni při vstupu (v případě tranzitu) nebo opuštění území Běloruska uhradit poplatek 3 USD. Po úhradě poplatku musí poplatník obdržet potvrzení o jeho zaplacení.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky přicestování nezměnily.

Potřebné doklady pro vyřízení turistického víza:

  • cestovní pas (pas musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném návratu z Běloruska)
  • 1 x fotografie 3 x 4 cm
  • 1 x vyplněný formulář (lze stáhnout zde)
  • kopie cestovního pojištění

Dotazník - formulář pro získání víza do Běloruska

V případě, že si s něčím nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat na čísle +420 602 678 898

0 z 21 maximum znaků
(velkým písmem)

0 z 21 maximum znaků
(velkým písmem)

0 z 77 maximum znaků

0 z 57 maximum znaků

0 z 17 maximum znaků
Včetně předvolby. Vzor: +420 000 000 000

The maximum file size is 5mb (jpg, gif, png, pdf)

Prohlašuji, že osobní údaje, které jsem zadal včetně telefonního čísla a emailu jsou mé vlastní.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů v rozsahu jméno a příjmení, bydliště, e mailová adresa, mobilní telefonní číslo.